• 988

Málokteré přírodní látky, jež naše tělo využívá a nutně potřebuje, byly zároveň ověřeny v prevenci a léčbě různých onemocnění, jako jsou omega-3 (známé pod zkratkami EPA a DHA) a hořčík. Hořčík i omega-3 nám chybí, přitom jsou pro nás nepostradatelné.

Ač omega – 3 jsou organické látky a hořčík je minerál, mají mnoho společného:

  1. Jsou pro nás naprosto nezbytné. Hořčík je součástí asi 300 enzymů zajišťujících metabolické reakce, zejména přeměnu energie. Je součástí kostí a zubů, je nezbytný pro správnou funkci nervové soustavy a koordinaci mezi svaly a nervy. Omega-3 EPA a DHA hrají zase významnou roli v metabolismu tuků, jsou důležité pro správnou funkci srdce a DHA je nezbytnou strukturální součástí nervové tkáně – mozku, míchy a periferních nervů.
  2. Chybí nám v potravě. Předpokládá se, že 15-30% naší populace trpí nedostatkem hořčíku. Jeho potřeba vzrůstá při sportu, stresu, konzumaci alkoholu, nevyvážené stravě. Co se týče omega-3 , stále jíme málo mořské ryby, jež jsou hlavním a nejvydatnějším zdrojem EPA a DHA. Rostlinné zdroje omega-3 jsou méně vydatné. Navíc konzumujeme příliš mnoho olejů obsahujících omega-6 a tím si narušujeme poměr mezi omega -6 a omega-3 ve stravě, který by měl být 2 – 4 : 1. Běžně míváme tento poměr 15 až 30 : 1 a tím podporujeme zánětlivé reakce v těle a zhoršujeme situaci pro zdraví srdce a cév.
  3. Jsou doporučovány při civilizačních onemocněních a jejich prevenci. Omega -3 i hořčík působí velmi příznivě při chronických onemocněních jako je cukrovka, metabolický syndrom, kardiovaskulární onemocnění. Měli bychom na ně pamatovat, pokud máme některý z rizikových faktorů, které jim předcházejí – zvýšený krevní tlak, vyšší celkový a nízký HDL cholesterol, hraniční či zvýšený cukr, obezitu a nadváhu. Působí příznivě také při podráždění, stresu, depresi, snížené koncentraci a pozornosti.
  4. Těhotenství a kojení vyžaduje jejich vyšší přísun. Zatímco dospělý člověk potřebuje denní přísun kolem 300 mg hořčíku, těhotná žena má potřebu kolem 500 mg, tedy téměř 2x více. Vyšší potřebu mají těhotné a kojící ženy také u Omega-3 z důvodu správného vývoje nervové soustavy dítěte. Pokud je přísun omega-3, zvláště DHA v těhotenství nedostatečný, může to být příčinou ADHD u dítěte. ADHD se u dětí projevuje poruchami koncentrace a sníženou schopností se učit, známe ji spíše z dřívější terminologie jako lehkou mozkovou dysfunkci či specifickou poruchu učení.
  5. Jsou důležité pro muže, ženy i děti. Hodně pomáhají ve stáří.

Nové přípravky Astina Supermag B6 citrát a Astina Omega Ultra znamenají kvalitativní pokrok v suplementaci těmito nezbytnými látkami. Jejich složení je inspirováno nejnovějšími trendy vědy a technologie zpracování přírodních látek. Oba přípravky stačí dávkovat pouze 1x denně, což je pohodlné a nezatěžující. V případě Astina Supermag získáme 375 mg vysoce vstřebatelného čistého hořčíku denně a v případě Astina Omega Ultra 500 mg čistých EPA + DHA. Navíc v případě Astina Omega Ultra mají těhotné a kojící ženy jistotu kvality a čistoty: v každé šarži výrobku jsou pečlivě měřeny nejen těžké kovy, ale i celé spektrum pesticidů !