SuperZinc chelát obsahuje zinek bis-glycinát, což je je vysoce účinná forma zinku s výbornou biodostupností a prokázaným průnikem do buněk, na rozdíl od běžně používaných forem zinku.

Zinek bis-glycinát je vysoce vstřebatelná forma zinku složená z kationtu zinku a dvou aniontů aminokyseliny glycinu. Tím vzniká neutrální komplex ( chelát), jenž se snadno vstřebává a v těle postupně uvolňuje zinek. Působení bis-glycinátu zinku v těle je mnohem efektivnější ve srovnání s jinými běžnými formami zinku:

  • vykazuje jednoznačně nejvyšší dostupnost ve srovnání se třemi běžně používanými formami zinku : glukonátem, pikolinátem a oxidem**
  • na rozdíl od běžně používané formy Zn glukonát vykázal nejen vyšší dostupnost o 43,4%, ale také zvýšený obsah zinku v buňkách těla po suplementaci***
  • při vstřebávání nesoutěží s jinými ionty (vápník, hořčík)
  • není inaktivován složkami stravy, které by mohly vytvořit se zinkem komplex
  • nedráždí žaludek

Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému, k normálním rozpoznávacím funkcím, normální syntéze DNA, plodnosti a reprodukci, syntéze bílkovin, k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad, sacharidů, makroživin, mastných kyselin, vitaminu A.

Složení – 1 tableta = denní dávka:

Aktivní látka Hmotnost v 1 tbl. % RHP*
Zinek 15 mg             150

* % referenční hodnoty příjmu ( RHP)

Složení: plnidlo: hydrogenfosforečnan vápenatý; bis-glycinát zinku; plnidlo: mikrokrystalická celulóza; barvivo: uhličitan vápenatý; stabilizátor: polyvinylpyrrolidon; protispékavá látka: oxid křemičitý; leštící látka: PVA; protispékavá látka: zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulózy; maltodextrin; protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin; leštící látka: HPMC; protispékavá látka: talek.

Dávkování: 1 tableta denně, důkladně zapít tekutinou

Upozornění: Přípravek není určen pro děti do 3 let věku. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování, skladujte v suchu a temnu při teplotě do 30ºC. Spotřebujte do data uvedeného na obalu.

** DiSilvestro R, Swan M. Comparison of Four Commercially Available Zinc Supplements for Performance in a Zinc Tolerance Test. The FASEB Journal 3/2008

*** Robert A. DiSilvestro & Erin Koch & Linda Rakes. Moderately High Dose Zinc Gluconate or Zinc Glycinate: Effects on Plasma Zinc and Erythrocyte Superoxide Dismutase.Activities in Young Adult Women. Biol Trace Elem Res 2015.

***A Bioavailability Study Comparing Two Oral Formulations Containing Zinc (Zn Bis-Glycinate vs. Zn Gluconate) After a Single Administration to Twelve Healthy Female Volunteers. International Journal for Vitamin and Nutrition Research (2007), 77, pp. 243-248. Published online: March 14, 2013.

Videa