SuperMag B6 chelát obsahuje přirozený komplex magnesium bis-glycinát. Magnesium bis-glycinát je vysoce vstřebatelná forma hořčíku složená z kationtu hořčíku a dvou aniontů aminokyseliny glycinu. Tím vzniká neutrální komplex ( chelát), jenž se snadno vstřebává a v těle postupně uvolňuje hořčík.

Na rozdíl od běžných forem hořčíku, ať již anorganických ( oxid, uhličitan, síran, chlorid) či organických ( citrát, laktát , glukonát a.j) má celou řadu výhod z hlediska bezpečnosti a účinnosti:

  • dostává se snadno do těla a zároveň nedochází k velkým ztrátám hořčíku z těla v důsledku reakce ledvin na vyšší hladinu hořčíku v krvi
  • mnohem nižší riziko střevních potíží ve srovnání s klasickými formami hořčíku, nedráždí žaludek
  • prokázaná účinnost i u těhotných žen a dětí
  • vhodný pro zlepšení spánku díky lepšímu uvolnění hormonu spánku melatoninu
  • nesoutěží s jinými ionty
  • není inaktivován některými složkami stravy – fytáty, oxaláty, taniny ( luštěniny, obiloviny, červená řepa, mangold, špenát, rebarbora, černý čaj, kakao), fosfáty (kola, kebab, tavené sýry, instantní polévky), vlákninou (jablka, banány, pečivo atd)

Je jedinou formou hořčíku, která prokázala bezpečnost a významnou účinnost u těhotných žen v souvislosti s těhotenskými křečemi dolních končetin, kterými trpí až 45 % těhotných žen.*

Suplementace hořčíkem během těhotenství a kojení je velmi vhodná a žádoucí kvůli zvýšeným nárokům organismu na přísun hořčíky u matky i dítěte.

Z důvodu bezpečnosti v těhotenství a při kojení přípravek neobsahuje nadbytečné látky jako jsou barviva včetně sporného oxidu titaničitého. Kapsle jsou rostlinného původu, proto je přípravek vhodný i pro vegetariány a vegany.

Magnesium (hořčík) a vitamin B6 (pyridoxin) přispívají k normální činnosti nervové soustavy, ke snížení míry únavy a vyčerpání, normálnímu energetickému metabolismu, normální syntéze bílkovin. Hořčík přispívá k normální funkci svalů, psychické činnosti, normálnímu stavu kostí, zubů a k rovnováze elektrolytů. Podílí se také na procesu dělení buněk.

Složení: bis-glycinát hořčíku, protispékavé látky: stearát hořečnatý a oxid křemičitý, pyridoxin hydrochlorid, HPMC kapsle.

Dávkování: 1-2 kapsle denně, důkladně zapít tekutinou.

Upozornění: Přípravek není vhodný pro děti do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Spotřebujte do data uvedeného na obalu.

Složení = denní dávka:

Obsah v 1 kapsli % RHP** Obsah ve 2 kaps. % RHP**
Hořčík (magnesium) 100 mg             27 200 mg 54
Vitamin B6 (pyridoxin) 2,1 mg 150 4,2 mg 300

 

**% RHP: referenční hodnota příjmu

* Supakatisant C & Phupong V (2012). Oral magnesium for relief in pregnancy-induced leg cramps: a randomised controlled trial. Maternal & Child Nutrition. Volume 11, Issue, Pages 139–145

Videa