• 977

Kontrola hmotnosti patří mezi fenomény dnešní doby. Nyní už to není pouze ženská záležitost. Stále více se o hubnutí a kontrolu hmotnosti zajímají i muži. Správná hmotnost znamená nejen více zdraví a méně nemocí jako jsou onemocnění srdce a cév, artróza kloubů či rakovina, ale také větší šanci pro uplatnění ve společnosti. Přes veškerou osvětu se podíl populace s nadváhou a obezitou nedaří snižovat, nicméně nastupují nové trendy, které znamenají naději pro zlepšení zdravotního stavu populace. A tak to vypadá, že „zázračným“ a jednostranným dietám a spalovačům tuků pomalu odzvání…

Je dobře, že si již lidé uvědomují, že bez zařazení pohybu do svých aktivit kontrolu nad hmotností nezískají a ani se nebudou cítit lépe a svěží. Proto roste poptávka i nabídka v oblasti rekreační sportovní činnosti pro muže, ženy i celé rodiny. Je také dobře, že si jsme vědomi faktu, že přemíra tučného jídla a jeho vysoké kvantum ke kontrole hmotnosti nevedou a že kvalita jídla dnes již začíná vítězit nad jeho kvantitou.

Nové trendy přicházejí i do oblasti doplňků stravy. Stále více se prosazují názory podporované odborníky, že totiž kontrola hmotnosti není pouze o příjmu tuků a jejich spalování, ale především o kontrole nad metabolismem sacharidů v souvislosti s vylučováním hormonu inzulínu. Cukry a tuky spolu úzce souvisí. Každý z nás už ví, že není vhodné ládovat se párky, klobásami, slaninou a také jednoduchými cukry, přítomnými ve velké míře ve sladkých limonádách, zákuscích a jiných sladkostech. Víme, že lepší než ty jednoduché, jsou cukry složené (polysacharidy) a také dostatečný přísun „libových“ bílkovin. Pokud však cukrů (byť složených) konzumujeme přespříliš a stávají se hlavním zdrojem naší energie, svoji slinivku ke tvorbě inzulínu pěkně namáháme a ke kontrole hmotnosti si tak ani příliš nepomůžeme. Mnohdy si totiž ani neuvědomujeme, kolik sacharidů vlastně během dne zkonzumujeme, protože mnoho z nich nemusí mít sladkou chuť (müsli, brambory, pečivo, energetické tyčinky…).

Moderní doplňky stravy se tedy zaměřují nejen na metabolismus tuků, ale také na regulaci příjmu sacharidů a podporu jejich přeměny v těle. Trendy novinkou v tomto směru je přípravek KILOSTOP. Využívá nejen několika mechanismů pro kontrolu metabolismu cukrů a tuků, ale také poskytuje široké spektrum individuálních programů podle aktivit a cílů spotřebitelů.