• 1

Žijeme v dynamické době plné stresu. Denně musíme podávat ty nejlepší výkony, být vysoce konkurenceschopní a zároveň atraktivní, plní energie…. Život ale není jen o práci, ale také o zábavě, setkávání s přáteli…. K tomu samozřejmě patří i občasné excesy jak v jídle tak pití – co si budeme povídat.

A když tedy jdeme na párty, důležité obchodní jednání s hostinou nebo třeba jen na posezení s kamarádkami v cukrárně, překročíme obvykle svá vnitřní pravidla, což si poté někdy i vyčítáme : Proč jsem musel pít tolik rumu, když jej normálně nepiji? Proč jsem snědl tolik uzeného a řízků, když to normálně nedělám? Proč jsem si dala čtyři zákusky, když by mi stačil jen jeden?

Po takových akcích nám mnohdy nebývá úplně nejlépe. Abychom tomu alespoň částečně předešli, nezapomeňme na Kilostop před takovou akcí. Kilostop je tototiž  velmi dobrý pomocník k tlumení excesů :

  • alkohol na lačno je zrádný, budeme hned opilí. Kilostop nám jeho vstřebávání přibrzdí, podobně jako běžná strava
  • hrozí-li nám přejedení, když vidíme krásně naaranžované švédské stoly, díky Kilostopu se budeme cítit dříve nasycení a všelijaké delikatesy si můžeme vychutnat, aniž bychom se doslova přecpali
  • když si dáme Kilostop před zákusky či jinými sladkými dobrotami  s rychlými cukry, otupíme a omezíme přechod sacharidů do krve. Snížíme tak glykemický index takovéto potravy, nevyplaví se nám tolik inzulínu a tím pádem nedostaneme tak rychle znovu hlad, jako tomu pro rychlých cukrech, pivu, hranolkách – prostě po všech potravinách s vysokým glykemickým indexem bývá.

Takže pokud nás něco příjemného čeká, Kilostop nám udělá dobrou službu a později si  nemusíme nic vyčítat. Neváhejme  v tomto případě užít 4-5 tobolek najednou  před „akcí“, musíme je ale velmi důkladně zapít! Alespoň půllitrem tekutiny.